2018 Tır Şoförü Maaşları Ne Kadar

2018 Tır Şoförü Maaşları Ne Kadar
30 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 56 kez okundu.
Reklam

2018 Tır Şoförü Maaşları Ne Kadar?

2018 tır şoförü maaşları ne kadar sorusu pek çok kişi tarafından sorulmakta. Ne kadar kazandıkları, nasıl çalıştıkları ve işlerinin ne denli zorlu olduğu sık konuşulan konular arasındadır. Firmalarda veyahut devlet kurumlarında çalışan tır şoförleri çalışma şartları ve çalıştıkları saatlere göre farklı maaş uygulamasına tabii tutulmaktadırlar. Uzun yola giden tır şoförleri ile kısa mesafe şoförleri aynı ücreti almamaktadır.

2018 Tır Şoförü Maaşları Ne Kadar?

Çalışılan firmaya göre değişen tır şoför maaşları her yıl yapılan zamlar çerçevesinde yenilenmektedir. 2018 tır şoförü maaşları ne kadar sorusuna cevap ararken aynı zamanda yapılan güncel zamlara da muhakkak göz gezdirilmiş olmalıdır.

Uzun yola giden ve uzak yol şoförü olarak çalışan kişilerin firmalarla anlaşmaları en az 2250 TL üzerinden planlanmaktadır. Dolayısıyla kişilerin çalışma şartları da maaşları üzerinde etkili olmaktadır. Yapılan anlaşmalar sonucunda tecrübeli tır şoförlerinin aldığı maaşlar arasında ciddi manada uçurumlar olduğu da dikkat çekmektedir.

Tır Şoförleri Ne Kadar Maaş Alır?

Tır şoförü olarak görev yapan kişiler çoğunlukla özel sektörde yer almaktadırlar. Çalıştıkları kurumla yaptıkları anlaşmalarda farklı fiyatlara anlaşma imzalamaktadırlar. Çalışma şartlarının zorluğu göz önünde bulundurulduğunda bazı şoförlerin daha fazla alırken kimilerinin az aldığı dikkat çekmektedir.

Tek firma içerisinde 700 TL maaş ile çalışan şoförler olduğu gibi 2000 TL maaşla çalışan şoförler de bulunmaktadır. Bu nedenle 2018 tır şoför maaşları ne kadar sorusuna verilecek cevap net olmayacaktır. Firmalarla yapılan anlaşmalar sonucunda tır şoförü olmak isteyen veyahut zam beklentisinde bulunan kişiler 2018 itibariyle 2000 TL’nin üzerinde maaş talebinde bulunabilecekler.

Tır Şoförlerinin Maaşları Neye Göre Değişir?

Tır firmalarına göz gezdirildiğinde dikkat çeken en önemli detay, çalışma şartları olmaktadır. Uzun yola özellikle Doğu şehirlerine ve yurt dışı taşımacılığına çıkan tır şoförlerinin maaşlarının 1500 TL altına inmediği, popüler ve standartları yüksek olan firmalarda 3500 TL’ye kadar uzandığı bilinmektedir. Bunun yanında ülke içinde kısa mesafelere giden pek çok tır şoförü asgari ücret almaktadır. Şoförlerin maaşını belirleyen ana etken mesafeler ve çıkılan yolculukların uzunluğudur.

2018 Tır Şoförü Maaşları

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

2018 Tır Şoförü Maaşları Ne Kadar,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git