2018 Patolog Maaşları Ne Kadar

2018 Patolog Maaşları Ne Kadar
18 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 14 kez okundu.
Reklam

2018 Patolog Maaşları Ne Kadar?

2018 patolog maaşları ne kadar sorusu doktorların maaşını merak edenler tarafından sık sorulan sorular arasında yer almaktadır. Laboratuvarlar için olmazsa olmaz olan patologlar, hastalık teşhislerinde önemli yer almaktadırlar.

Uzman doktorların fikir edinmesine de yardımcı olan patologlar, hastanelerde bulunması gereken uzmanlardır. Bunun yanında hemen her hastanede en az sayıda bulunan doktorlar olduğunu söylemek mümkündür. Gerek mezun sayısı gerek mesleğin zorluğu patologların sayısını azaltmaktadır. Tüm bunların yanında patologlar maaşı en çok merak edilen uzmanlar arasında yer almaktadır.

2018 Patolog Maaşları Ne Kadar?

 2018 patolog maaşları ne kadar sorusuna verilebilecek en güncel cevap 6 bin TL civarı olacaktır. Ne var ki verilen bu cevap net değildir. Herhangi bir hastanede görev yapan patoloğun alabileceği en genel rakam bu şekildedir. Y

apılan görüşmeler ve alınan kararlar sonucunda uzman doktorların ham maaşı bu şekilde belirlenmiştir. Bunun yanında uzmanlık alanı da oldukça farklılık yaratmaktadır. Bununla beraber bazı etkenler patologların aldığı maaş üzerinde oldukça etkilidir.

Patolog Maaşlarını Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Patologların aldığı maaşı etkileyen en önemli unsur çalıştıkları hastanelerdir. 2018 patolog maaşları ne kadar sorusunu sorarken kişinin hangi hastanede çalıştığını da bilmek gerekmektedir. Hastanenin döner sermayesi kişinin maaşının 8-9 bin TL’ye kadar yükselmesine yardımcı olmaktadır.

Maaşı etkileyen bir başka unsur hastanede bulunan patolog uzman sayısıdır. Döner sermayenin paylaşılması söz konusu olduğu için bir patoloğun aldığı maaşla 2-3 patoloğun aldığı maaş değişiklik gösterecektir.

Özel Hastanede Çalışan Patolog Ne Kadar Maaş Alır?

Patolog maaşları sorgulanırken merak edilen sorulardan biri de özel hastanelerle ilgili olmaktadır. Özel hastanede çalışan patologlar, devlet hastanesinde görev yapan patologlarla aynı maaşı almamaktadır. Bunun temel nedeni hastanenin kendi başına bir şirket oluşturmasıdır. Durum böyle olunca hastane çalışanlarının da şirketin karıyla orantılı maaş aldığı görülmektedir.

Patologlar, özel hastanelerde görev yaptıklarında döner sermaye ile beraber çoğunlukla 5 bin TL civarında maaş almaktadırlar. Ne var ki daha popüler ve kazancı bol olan hastanelerde 10 bin TL’ye kadar maaş alan patologlar da bulunmaktadır.

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

2018 Patolog Maaşları Ne Kadar ,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git