2018 Noter Maaşları Ne Kadar

2018 Noter Maaşları Ne Kadar
15 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 62 kez okundu.
Reklam

2018 Noter Maaşları Ne Kadar?

2018 noter maaşları ne kadar sorusu sık sorulan, merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Bunun temel nedeni noterlerin ülke genelinde en fazla ücreti alan görevliler listesinde yer almasıdır. Yoğun bir tempoya ve iş kalitesine sahip olan noterlerin maaşları sık sık gündeme gelip tartışma konusu oluşturmaktadır.

Noter maaşları ile ilgili bilinen en yanlış ifade maaşlarının devlet tarafından verildiğine inanılmasıdır. Noterler, devletten maaş almazlar. Yaptıkları her işlemden özel ücret alır, belli bir miktarını devlete yatırırlar.

 

2018 Noter Maaşları Ne Kadar?

 

2018 noter maaşları ne kadar sorusuna cevap ararken aynı zamanda her noterin farklı olduğu akıllardan çıkarılmamalıdır. Kendi noter dairesini açan kişi, kendi kazancını belirlemektedir. Dolayısıyla net ve ham bir maaş belirlemek oldukça zordur.

Yapılan araştırmalar sonucunda işe yeni başlayan noterin ilk kazançları 6-7 bin TL olmaktadır. Daha sonra yaygınlık kazanması ve işlerinin çoğalmasıyla beraber kazancının yıllık 60 bin TL’den fazla olduğu düşünülmektedir. Bunun yanında noterin zaman içerisinde birinci sınıf bir hale gelmesi ise kazancının en az 10 bin TL olmasını sağlamaktadır.

Noter Kazancı Nasıl Belirlenir?

Noteri, kişinin kendi mağazası, dükkânı olarak düşünmek oldukça mantıklıdır. Ne kadar iş alır, yaygınlık kazanırsa o kadar kazanç elde etmektedir. Bunun yanında kişinin kazanç elde ederken aynı zamanda giderlerinin olduğu da unutulmamalıdır.

Noterin kirası, çalışan personel maaşı, kırtasiye giderleri ve faturaları da kazancından ödenmektedir. Tüm bunların yanında kazancın bir kısmının devlete vergi olarak ödendiği de bilinmektedir. Dolayısıyla maaş belirlenebilmesi için öncelikle giderler düşürülmektedir.

Noter Kazançları Farklılık Gösterir mi?

2018 noter maaşları ne kadar sorusunu sorarken aynı zamanda cevabın farklılık taşıyacağı unutulmamalıdır. Kişinin nerede noter görevinde bulunduğu oldukça önemlidir. Yoğun ve işlek bir semtte noter görevini üstlenen kişi, sakin bir semtte para kazanan kişiden fazla maaş alacaktır. Dolayısıyla şehir, mahalle, yoğunluk ve müşteri tercihi oldukça önemlidir. Ayrıca ne kadar vergi ödendiği, kaç kişi çalıştığı, ne kadar gideri olduğu da noter kazançlarında farklılık meydana getirmektedir.

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

2018 Noter Maaşları Ne Kadar,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git