2018 Kardiyolog Maaşları Ne Kadar

2018 Kardiyolog Maaşları Ne Kadar
30 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 53 kez okundu.
Reklam

2018 Kardiyolog Maaşları Ne Kadar ?

2018 kardiyolog maaşları ne kadar sorusu doktora her gittiğinizde aklınıza gelen sorulardan biridir. Doktorlar ve uzman doktorlar, çalıştıklarının karşılığını alıyor mu, maaşları ne kadar, her yıl ne kadar zam alıyorlar gibi pek çok soru düşünülmektedir.

Kalp ve damar sağlığı ile ilgilenen kardiyologlar aynı zamanda solunum sistemi uzmanları olarak da görev yapmaktadırlar. Bu nedenle hastanelerin olmazsa olmaz doktorları arasında yer alırlar. Dolayısıyla en yoğun doktorlar kategorisinde de kardiyologlar yer almaktadırlar.

2018 Kardiyolog Maaşları Ne Kadar?

2018 kardiyolog maaşları ne kadar sorusuna cevap aranırken kardiyologların 2017 maaşlarına da göz gezdirilip kıyaslanmalıdır. 2017 Temmuz ayının sonunda 5.605 TL alan uzman doktorlar, ocak ayı ile yapılan düzenlemeler sonucunda 5.829 TL maaş alacaklardır.

Uzman doktorlar yılda 2 kez farklı dönemlerde zam alan meslek gruplarına dâhil oldukları için bir de 2018 Temmuz döneminde zam almaları söz konusudur. 2018 yılının temmuzunda ise 6.033 TL alacakları açıklanmıştır.

Kardiyolog Maaşlarını Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Kardiyologlar, çalıştıkları hastanelerde farklı birimlerde yer alırlar. Özellikle çocuk kardiyologları, yetişkin bölümünde çalışan kardiyologlarla aynı maaşı almamaktadır. Çalışılan alanla beraber etkili olan bir başka unsur ise çalışma sahasıdır. Kişinin çalışma sahası doğu şehirlerinde ise kazancında artış olduğu gözlemlenmektedir.

Gelişen teknoloji ve hastanelerin modernleşmesi doktorların yükünü azaltmış olsa da insan hayatını doğrudan elleri arasında tutan kardiyologlar her zaman ihtiyaç duyulan isimler arasında yer alacaklar. Bu nedenle maaşları da buna bağlı olarak diğer doktorlarla farklılık göstermektedir.

Özel Hastane Kardiyoloğu İle Devlet Kardiyoloğu Aynı Maaşı mı alır?

2018 kardiyolog maaşları ne kadar sorusunun cevabını verirken aynı zamanda iki farklı sektörde çalışan doktorlar da akıllara gelmelidir. Özel hastanelerde çalışan kardiyologlar ile devlet hastanelerinde çalışan kardiyologlar aynı maaşı almamaktadır.

Özel hastaneler hem hastane ile doktorun sözleşmesine bağlı olarak hem de döner sermayeye bağlı olarak maaş vermektedirler. Dolayısıyla aynı hastane içinde aynı alanda iki doktorun aldığı maaş birbirinden farklı olabilmektedir. Devlet hastanelerinde doktorların özel durumları dışında aldıkları ham miktar aynıdır.

Doktor Maaşları  ne kadar?

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

2018 Kardiyolog Maaşları Ne Kadar,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git