2018 Jandarma Astsubay Maaşları Ne Kadar

2018 Jandarma Astsubay Maaşları Ne Kadar
8 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 95 kez okundu.
Reklam

2018 Jandarma Astsubay Maaşları Ne Kadar?

2018 jandarma astsubay maaşları ne kadar sorusu en sık sorulan sorulardan bir tanesidir. Kaç para kazandıkları, maaşlarını belirleyen unsurlar, evlilikleri ve çalışma şartları oldukça merak edilmektedir.

Her yıl belirli dönemlerde Türk Silahlı Kuvvetleri’nde çalışmakta olan askerlere zam uygulaması yapılmaktadır. Yıl içinde 2 kez zam ilavesi yapılan maaşlar, özel ve genel sebeplere bağlı kalınarak artış göstermektedir.

Jandarma astsubayları için maaş farkı sağlayan etkenler kıdem, mevki ve birlik olarak değişkenlik göstermektedir. Bu etkenlerin yanında kişisel sebeplerde maaşta oynamaya neden olabilmektedir.

2018 Jandarma Astsubay Maaşları Ne Kadar?

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yer alan astsubaylar; kara, hava, deniz ve jandarma genel komutanlıklarında görev yapmaktadırlar. Her birinin maaş dengesi ve dağılımı kendi içerisinde değişiklik göstermektedir. Yıllık zam ilavesiyle beraber 2018 jandarma astsubay maaşları ne kadar sorusuna cevap olarak asgari 3700 TL cevabı verilmiştir.

Bekâr ve batı şehirlerinden herhangi birinde görev yapan bir jandarma astsubayının maaşı bu şekilde nitelendirilmektedir. Özel sebeplerle beraber çalışma şartlarına göz gezdirildiğinde maaşta artışlar olduğu dikkat çekmektedir.

Jandarma Astsubay Maaşını Etkileyen Unsurlar

2018 jandarma astsubay maaşları ne kadar sorusuna cevap ararken aynı zamanda maaşı etkileyen unsurları da göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Maaşı etkileyen temel unsur görev yapılan bölgedir. Doğu şehirlerinden birinde görev yapmakta olan astsubay ile batı şehirlerinden birinde görev yapmakta olan astsubay aynı maaşı almamaktadır.

Çalışma şartlarının zorluğu, yaşam kalitesinin daha düşük seviyede olmasından ötürü doğuda görev yapan astsubay daha fazla maaş almaktadır.

Maaşı etkileyen unsurlardan bir tanesi kişinin rütbesidir. Kıdemle orantılı olarak, çalışılan birim de maaş artışı üzerinde belirleyici olabilmektedir.

Evlilik Ve Çocuk Jandarma Astsubay Maaşlarını Etkiler mi?

Askeri birliklerde görev yapan askerlerin kıdemlerine bağlı olarak, kazançları da değişkenlik göstermektedir. Bunun yanında etki eden bir başka unsur kişinin evliliğidir. Kişi evli ve çocuklu ise bu durumda maaşında artış gözlemlenmektedir.

Çalışılan şehir doğudaysa, astsubay evli ve çocukluysa bu durumda aldığı maaş 5000 TL’ye yaklaşmaktadır. Çocuk sayısının artışı, tazminat adı verilen durumla beraber maaşta değişiklik yaratabilmektedir.

Astsubay nasıl olunur bilgi İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

2018 Jandarma Astsubay Maaşları Ne Kadar ile ilgili  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

2018 Jandarma Astsubay Maaşları Ne Kadar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Merve dedi ki:

  Sözleşmeli astsubaylıkta eğitim süresinde
  maaş alınabiliyor mu? eğitim süresi bitince
  görev yeri bayanlarda genelde neresi oluyor ?
  Eğitime başlarken bi sözleşme imzalanıyor diye
  duydum doğru mu? Yedek alımlardan ek kontenjana girdim gidip gitmeme konusunda kararsızım. Bilgilendirirseniz sevinirim

Sayfa başına git