2018 Çöpçü Maaşları Ne Kadar

2018 Çöpçü Maaşları Ne Kadar
9 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 103 kez okundu.
Reklam

2018 Çöpçü Maaşları Ne Kadar?

2018 çöpçü maaşları ne kadar sorusu çevre bakımı yapan kişileri gördüğünüzde aklınıza gelen sorulardan biri olmalı. Gece gündüz devriyeli şekilde şehir sokaklarının temizliğinden sorumlu olan çöpçüler, her yıl bir miktar zam alan maaş çizelgesine sahipler.

Bulunduğunuz şehrin belediyesine bağlı olarak görev yapan çöpçüler belli bir kıdeme göre görev almaktadırlar. Şef, amir, çöp kamyonu şoförü ve çöpçü kategorisi olarak birimlere ayrılmaktadırlar. Çöp arabasına binerek sokakları temizleyen görevlilere çöpçü ismi verilmektedir.

2018 Çöpçü Maaşları Ne Kadar?

2018 çöpçü maaşları ne kadar sorusuna cevap olarak net bir ifade vermek gerekirse 1250 TL doğru bir cevap olacaktır. Çöpçü maaşları bazı durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanında 1250 TL alan çöpçüler olduğu gibi 3000 TL’ye kadar maaş alan çöpçüler de bulunmaktadır. 2018 yılında yapılan düzenlemeler ve arttırılan zamlarla beraber çöpçülerin maaşlarında belli bir yüzdelik artış yapılmıştır.

Belediyede sözleşmeli olarak çalışan bir çöpçünün maaşı 1250 TL ile 1800 TL arasında değişiklik gösterirken kadrolu olanların 2000 TL’nin üzerine çıktığı bilinmektedir. Bu durumda ilavelerle beraber 2500 TL alan çöpçüler de bulunmaktadır.

Çöpçü Maaşlarını Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

2018 çöpçü maaşları ne kadar sorusuna cevap ararken bir yandan da maaşı etkileyen unsurları gözden geçirmek gerekmektedir. Maaş alımını etkileyen en önemli unsur, bağlı bulunulan belediyedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan bir çöpçü ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan çöpçü aynı maaşı almamaktadır. Bunun yanında büyükşehirlerin merkezinde görev alan çöpçülerin maaşlarının diğer çalışanlara göre oldukça yüksek olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Çöplülerin maaş durumunu etkileyen bri başka etken vergi indirimidir. Belli bir yüzdeliğe bağlı kalarak maaşlardan alınan vergide indirime gidildiği bilinmektedir.

Eş Ve Çocuk Durumu Çöpçü Maaşlarını Etkileyecek mi?

2018 yılında çöpçülere verilen maaş belli bir ilave zam ile verilecektir. Bunun yanında kişinin durumu göz önüne getirildiğinde evliliği ve çocukları da maaşını etkileyebilecek. Çoğunlukla büyükşehir belediyelerinin sağlamış olduğu fırsatla eş ve çocuk yardımı da alan çöpçülerin, çocuk sayısına bağlı olarak maaşlarının artması mümkün olacak. Bekâr ve çocuk sahibi olmayan çöpçülerin bu yardımı almadığı bilinmektedir.

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

2018 Çöpçü Maaşları Ne Kadar,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git