2018 Binbaşı Maaşları Ne Kadar

2018 Binbaşı Maaşları Ne Kadar
12 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 60 kez okundu.
Reklam

2018 Binbaşı Maaşları Ne Kadar?

2018 binbaşı maaşları ne kadar sorusu sık sorulan, merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Kıdemlerine göre maaş listesinde yer alan askerler aynı zamanda özel sebeplere bağlı olarak da farklı maaş uygulaması görebilmektedirler.

Her yıl pek çok yeni binbaşının göreve getirildiği görülmektedir. Göreve gelmeden önce binlerce kişi tarafından merak edilen sorulardan biri de 2018 binbaşı maaşları ne kadar sorusu olmaktadır.

2018 Binbaşı Maaşları Ne Kadar?

2018 binbaşı maaşları ne kadar sorusuna net bir cevap verebilmek için tüm koşullara hâkim olmak gerekmektedir. Görevde bulunan binbaşının maaş tutarını etkileyen pek çok detayın olduğu unutulmamalıdır. Bunun yanında alınan maaşın en az 3500 TL civarında olduğu bilinmektedir. Binbaşı olarak görev yapan kişinin de diğer tüm askerlerde olduğu gibi zam uygulamasıyla maaşı artmaktadır. Binbaşının da her yıl, yılda 2 kez olmak üzere zam aldığı bilinmektedir. Yüzdelik dilimler ise pek çok etkene göre değişiklik göstermektedir.

 

Binbaşı Maaşını Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Alınan binbaşı maaşlarını etkileyen en önemli unsur çalışılan bölgedir. Kişi doğu şehirlerinden birinde görevde ise bu durumda binbaşı olarak maaşında artış olacaktır. Bunun yanında maaşı etkileyen bir başka detay olağanüstü hal bölgelerinde görev yapmaktır. Bu şehirlerden herhangi birinde çalışıldığında maaşta artış olması söz konusudur.

Maaşta artış sağlayabilmenin bir başka yolu kişinin kendini geliştirmesi ile mümkündür. Alınan zorlu eğitimler, katılınan görevler maaşlarda ilave ücretler sağlamaktadır.

Eş Ve Çocuk Binbaşı Maaşını Etkiler mi?

Binbaşı olarak görev yapan kişinin maaşının üzerine ilave yapılmasının birkaç yolu bulunmaktadır. Maaş üzerinde ilave etkiye sahip olan bir başka yol ise evliliktir. Kişinin evliliği ile beraber maaşında birkaç yüz TL’lik artış olmaktadır.

Özellikle doğu şehirlerinden birinde görev yapan ve eşinden ayrı yaşayan askerler maaşlarına ilave alabilmektedir. Bununla beraber çocuk sahibi olan binbaşı da maaşını biraz arttırabilmektedir. Çocuk sayısına bağlı olarak gerekli desteği gören binbaşı, bekâr olanlardan daha fazla alabilmektedir. Kişinin yaşadığı şehir, evliliği, çalışma şartları ve çocuk sayısı kazandığı maaş üzerinde oldukça etkilidir.

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

2018 Binbaşı Maaşları Ne Kadar,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

2018 Binbaşı Maaşları Ne Kadar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Şükriye dedi ki:

    Jandarma üsteğmen maaşı kıdemli ile arasında ki fark nedir üsteğmen maaşı hakkari de yapıyor da

Sayfa başına git