2018 Astsubay Maaşları Ne Kadar

2018 Astsubay Maaşları Ne Kadar
17 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 68 kez okundu.
Reklam

2018 Astsubay Maaşları Ne Kadar?

2018 astsubay maaşları ne kadar sorusu sık sorulan, merak edilen sorulardan biridir. Askeri rütbe sıralamasına göre maaş verilen Türk Silahlı Kuvvetleri’nde, astsubaylar da çalıştıkları yere, kıdemlerine ve özel sebeplerine bağlı olarak maaşlarını almaktadırlar.

Askeri sistem içerisinde yer alan hava, kara, deniz ve jandarma birliklerinde binlerce astsubay görev yapmaktadır. Çalışma koşullarının, maaşları üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğunu söylemek oldukça doğru olacaktır.

2018 Astsubay Maaşları Ne Kadar?

Astsubayların her yıl değişen maaş çizelgeleri bulunmaktadır. 2017 yılında aldıkları maaşa 2018 yılında zam yapılmaktadır. Askeri sistem gereği astsubayların maaşlarına da yılda 2 kez zam uygulaması getirilmiştir.

2018 astsubay maaşları ne kadar sorusunun cevabı ise asgari olarak 3100 TL olacaktır. Bekar ve batı bölgelerinde görev yapan astsubayın alabileceği en az ücret 3100 TL’dir. Bunun yanında kişinin maaş tutarının değişmesini belirleyen bazı özel durumlar da ortaya çıkabilmektedir.

Astsubay Maaşını Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

2018 astsubay maaşları ne kadar sorusuna cevap ararken aynı zamanda çalışma koşullarına da göz gezdirmek gerekmektedir. Hava kuvvetlerinde çalışan bir astsubay ile deniz kuvvetlerinde çalışan astsubay aynı ücreti almamaktadır. Bununla beraber çalışma koşulları zorlu olan astsubayın maaşı yüksek olurken şehir ve birlik bakımından daha uygun yerlerde çalışanların maaşı az olmaktadır.

Astsubay olarak görev yapan kişinin evli olması maaşının artmasına yardımcı olurken, çocuğunun bulunması da maaş artışında etken rol oynamaktadır. Bununla beraber kıdemli çalışan olmanın da maaşa katkısı olduğu unutulmamalıdır.

En Yüksek Maaşlı Astsubay Hangi Alanda Çalışmaktadır?

Astsubaylık farklı kuvvetlerde kendini gösterirken maaşı en yüksek olan astsubaylığın hava kuvvetlerinde olduğu dikkat çekmektedir. Hava astsubayı olarak görev yapan biri için verilen maaş 3250 TL olmaktadır. Bunun yanında kıdeminize bağlı olarak maaşınızın 4700 TL’ye kadar çıkabilmesi söz konusudur.

Çalışma durumuna göz gezdirildiğinde hava kuvvetlerinde görev yapan bir astsubayın en az 3250 TL alacağı tespit edilmiştir. Maaş arttıran sebeplere göz gezdirildiğinde avantaj sağlayan durumlar oluşursa alınan para da artış gösterecektir.

Astsubay nasıl olunur bilgi İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

2018 Astsubay Maaşları Ne Kadar ile ilgili  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git