2018 Asteğmen Maaşları Ne Kadar

2018 Asteğmen Maaşları Ne Kadar
5 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 50 kez okundu.
Reklam

2018 Asteğmen Maaşları Ne Kadar?

2018 asteğmen maaşları ne kadar sorusu özellikle askerlik çağı gelmiş ve askerlik görevini yaparken bir taraftan da para kazanmak isteyen kişiler tarafından sık sık sorulmaktadır. Asteğmen olarak görev yapmak isteyen kişiler, 4 yıllık fakülte mezunu olmalı. Tercihlerine ve yaşam şartlarına göre farklı maaş alan asteğmenler, her yıl yeni düzenleme ile belli ücrette çalışmaktadırlar. Özellikle bağlı oldukları komutanlıklara göre maaşlarında farklılık olduğunu söylemek doğru olacaktır.

2018 Asteğmen Maaşları Ne Kadar?

2018 asteğmen maaşları ne kadar, sorusunun cevabı bağlı kalınan birliğe göre değişmektedir. 2018 yılında alınacak en cüzi maaş 2950 TL olarak belirlenmiştir. Kişinin aldığı tazminat ve belli ilaveler ile maaşının 3350 TL’ye kadar çıkması beklenmektedir.

Yılda 2 kez ayrı ayrı zam getirilen asteğmenlik maaşlarına 2018 yılında 250 TL zam yapılmıştır. 2017 yılının maaşlarının 2700 TL olduğu dikkat çekmektedir. Asteğmenlik rütbesi değişkenlik gösteren, kısa vadeli bir rütbedir. Bu nedenle maaşları üzerinde en çok oynama yapılan mesleklerden biri olarak kabul edilmektedir.

2018 Asteğmen Maaşları Neye Göre Değişir?

Asteğmenler Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu gibi bölgelerde görev yaptıklarında maaşlarının yanında ilave ücret alırlar. Aldıkları bu ücretler, zorlu koşullarda görev yapmalarının karşılığı olarak verilir. Bunun yanında eş ve çocuk durumu nedeniyle de artış yapıldığı bilinmektedir.

Doğu görevinde bulunan bir asteğmenin maaşının 3800 TL’ye kadar çıkabildiği bilinmektedir. Çoğunlukla OHAL, uçuş ve hava tazminatı olarak farklı tazminatlarla daha da arttığı tespit edilmektedir. 2018 asteğmen maaşları ne kadar sorusuna cevap aranırken görev koşulları da düşünülmelidir.

2018 Asteğmen Askeriyede Kaldığında Maaşı Değişir mi?

Askerliğini uzun dönem yapmak isteyen kişiler yedek subay, bir başka deyişle asteğmen olurlar. Asteğmenlik toplam 12 ay yapılabilecek bir görevdir. İlk eğitim süreci atlatıldıktan sonra hemen maaş alındığı bilinmektedir.

2018 yılında yapılan düzenleme ile 12 ay boyunca en az 2950 TL alınabilecekken; Türk Silahlı Kuvvetlerinde kalıcı olmak isteyenlerin maaşlarında ve rütbelerinde değişiklik olacaktır. Bu değişikliğin seçilen kurum, komutanlık ve birlik sonrasında net olarak belli olur. Özellikle şehir ve görev zorluğu göz önünde bulundurularak maaş karşılığı bildirilecektir.

 Asteğmen bilgi İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

2018 Asteğmen Maaşları Ne Kadar ile ilgili  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git