2018 Anaokulu Öğretmeni Maaşları Ne Kadar

2018 Anaokulu Öğretmeni Maaşları Ne Kadar
25 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 55 kez okundu.
Reklam

2018 Anaokulu Öğretmeni Maaşları Ne Kadar?

2018 anaokulu öğretmeni maaşları ne kadar sorusu tüm öğretmen maaşları kadar merak edilen sorulardan bir tanesidir. Yapılan sendika hükümet toplantıları sonucunda her yıl öğretmen maaşları hususunda yenilik ve zam düzenlemesi getirilmektedir.

2017 yılında alınan anaokulu öğretmen maaşları üzerine belli bir miktar zam getirilerek düzenlemeler yapılmaktadır. 2018 yılında anaokulu öğretmenleri de diğer öğretmenlikler gibi belli bir zam ilavesi alacaktır.

2018 Ana Okulu Öğretmeni Maaşları Ne Kadar Zam Alacak?

2018 anaokulu öğretmen maaşları ne kadar sorusuna cevap olarak yılın ilk 6 ayında maaşlara %4 oranında zam yapılacağı açıklaması getirilmiştir. Yılın yarısından itibaren kalan ikinci yarısında ise zam oranının %3,5’e düşürülmesi esas alınmıştır. Bu açıklama sonucunda ek ders ücretleri dışında ham öğretmen maaşına ilk dönem %4, ikinci dönem %3,5 oranında ilave yapılacaktır.

2018 Anaokulu Öğretmeni Maaşları Ne Kadar?

Uzun süredir yapılan görüşmeler, toplantılar sonucunda 2018 anaokulu öğretmen maaşları ne kadar sorusuna cevap verildi. Varılan sonuç neticesinde anaokulu öğretmen maaşının ham olarak 3.712 TL olması konusunda uzlaşmaya varıldı. Bunun yanında maaş durumu neredeyse tüm mesleklerde olduğu gibi öğretmenlikte de kıdemle doğrudan ilgilidir.

Mesleğinizde edindiğiniz tecrübe ve topladığınız puanınız kazanacağınız para üzerinde de etkili olacaktır. Puanı yüksek olan öğretmenlerin maaşlarınınsa 3.320 TL olması kararı alınmıştır. Dolayısıyla maaşta artış olması, kişinin daha fazla para kazanmasını etkileyen unsurlar da bulunmaktadır.

Anaokulu Öğretmenliğinde Maaşı Artışı Sağlayan Unsurlar Nelerdir?

Anaokulu öğretmeni olarak görev yapan ve görevine yeni başlamış olan kişi ile 25 yıllık bir öğretmenin aldığı maaş aynı değildir. Kişinin aldığı maaşı etkileyen en önemli unsur, yıl ve çalışma koşullarıdır. Doğu görevini yapan bir öğretmen, bu görev esnasında diğer öğretmenlere nazaran daha farklı şartlara sahiptir.

İşe yeni başlamış bir anaokulu öğretmeni kıdem olarak 9/1 olarak tanımlanmaktadır. En az maaşı alan öğretmen kategorisinde bulunmaktadır. En yüksek maaşı alan öğretmen kategorisi ise 1/ 4 derecesinde olan öğretmendir. En yüksek derece 27 yıl ve üzeri süredir öğretmenlik yapan kişiye aittir. Dolayısıyla aldığı maaş da farklılık göstermektedir.

2018 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

2018 Anaokulu Maaşları Ne Kadar,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git