2016 PMYO Boy – Kilo Şartları

2016 PMYO Boy – Kilo Şartları
13 Mart 2016 tarihinde eklendi, 355 kez okundu.
Reklam

2016 PMYO Boy – Kilo Şartları , Bu konumuzda sizlere 2016 PMYO Boy – Kilo Şartları hakkında bilgilendirme yapacağız. Son zamanlarda 2016 PMYO boy kilo şartları ile ilgili oldukça çok soru almaya başladık.bizlere sorulan  soruların başında ise kilo şartları gelmektedir. Kilom şu kadar acaba PMYO sınavlarına girebilir miyim? diye sorular geliyor. Arkadaşlar 2012 yılında yapılan mevzuat değişikliği ile birlikte artık beden kitle indeksi sistemi gelmiştir. İsterseniz eskiden nasıldı onu açıklayalım. Eskiden boyunuz ile kilonuz arasındaki farkın 15 olmaması isteniliyordu. Şimdi ise beden kitle indeksine göre hesaplama yapılmaktadır.

2016 PMYO BOY – KİLO ŞARTLARI

Gelelim asıl konumuza 2016 PMYO Boy Kilo Şartları nasıl olacak? 2016 PMYO için aranan boy kriterlerinden başlamak istiyorum. 2016 PMYO mülakatlarına girebilmek için bayan adayların boyunun en kısa 1,62 olması ve erkek adaylarının boyu ise 1,67 olması gerekiyor. Bu boy kriterlerinin altındaysanız kesinlikle PMYO mülakatlarında elenirsiniz. Boyum 1 cm kısa mülakatlardan geçermiyim? diye lütfen soru sormayınız. Arkadaşlar boyunuz 1 cm kısa ise uzatmak için lütfen doktor yardımı alınız. Bizim site olarak herhangi bir şey söyleme yada yardımda bulunma imkanımız bulunmamaktadır.

Kilo konusuna gelirsek kilonunun belirli bir sınırı bulunmamaktadır. Kilonuz boyunuza orantılı mı ona bakılıyor. Kilonuzun boyunuza orantısını ise beden kitle indeksi ile ölçüyorlar. PMYO için beden kitle indeksinize bakılacak ve beden kitle indeksinizin 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olması istenecek.Aşağıdaki bilgilerde aklınızda bulunsun.

18.5 kg / m²’nin altında olanlar Zayıf

18.5-24.9 kg / m² arasında olanlar Normal kilolu

25-29.9 kg / m² arasında olanlar Hafif Şişman

30-39.9 kg / m² arasında olanlar Obez (1. Derece şişman)

40 kg / m²’nin üzerinde olanlar İleri derecede obez olarak tanımlanmaktadır.

Aklınıza takılan ve sormak istediğiniz bir soru varsa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git