15 Bin Polis Alımı 2016

15 Bin Polis Alımı 2016
16 Mart 2016 tarihinde eklendi, 401 kez okundu.
Reklam

15 Bin Polis Alımı 2016 , Ülkemizin içerisinde bulunduğu terörle mücadelede hükümetin kararlılığı sürmektedir. Emniyet Müdürlüğünün bu kararlılıkta payı çok yüksek teşkilatı güçlendirmek ve kalifiyeli personel ile bu mücadelede ön planda olmak için 15 bin polis alımı yapılması için TBMM başkanlığına sunuldu.

Emniyet Genel Müdürlüğü taşra teşkilatına 15 bin yeni polis memuru kadrosu ihdas edilmesine ilişkin kanun tasarısı, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Emniyet Genel Müdürlüğü taşra teşkilatına 15 bin yeni polis memuru kadrosu ihdas edilmesine ilişkin kanun tasarısı, TBMM Başkanlığı‘na sunuldu.

Tasarının gerekçesinde, devletin en temel görevinin, vatandaşlarının korku ve endişeden uzak, huzur ve güven içinde bir yaşam sürmesini sağlamak olduğu belirtildi.

Anayasa ve yasalara uygun olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün sağlanması; kamu düzeninin, Anayasada yazılı hak ve hürriyetlerin, güvenlik, asayiş ve genel ahlakın korunması; suçun işlenmeden önlenebilmesi için gereken tedbirlerin alınması; suçluların yakalanması ve her türlü suçla mücadelede en büyük sorumluluğun emniyet teşkilatına düştüğü ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

“Toplumun huzurunu bozan, korku ve endişeye sebep olan suçların başında asayiş suçları gelmektedir. Bu kapsamda; polisin asayiş suçları ile mücadelesinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi, halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde işlenen suçların önlenmesine yönelik olarak sahada aktif görev yapan personel sayısının artırılması gerekmektedir.”

Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

15 Bin Polis Alımı 2016 Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Murat dedi ki:

    Peki aranılan özelikler ve şartları nedir

  2. Hilal dedi ki:

    Bayan alımı da olsun

  3. Hilal dedi ki:

    Bayan alimlari neden yok

Sayfa başına git